Zaloguj
Reklama

Projekt Skonsultuj z Farmaceutą - Nadciśnienie Tętnicze

Autorzy: Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji
Skonsultuj z Farmaceutą Nadciąnienie Tętnicze
Fot. Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji
Skonsultuj z Farmaceutą Nadciąnienie Tętnicze
(0)

Nadchodząca edycja Skonsultuj z Farmaceutą skupi się wokół tematu nadciśnienia tętniczego. 23 marca 2019 r.

Reklama

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji to organizacja non-profit, której celem jest nie tylko własny rozwój, ale przede wszystkim progresja opieki farmaceutycznej, a co za tym idzie, świadomości społeczeństwa. Jednym z przejawów aktywnej działalności Stowarzyszenia są prowadzone liczne akcje profilaktyczne. Do najbardziej znanej możemy zaliczyć projekt Skonsultuj z Farmaceutą. Organizowany dwa razy w roku, skupia się na chorobach metabolicznych, takich jak cukrzyca i nadciśnienie. Są to bowiem schorzenia, które współcześnie występują najczęściej wśród społeczeństwa, nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. 

W 10 największych miastach Polski członkowie PTSF we współpracy z magistrami farmacji i innymi przedstawicielami kierunków medycznych, chcąc szerzyć profilaktykę tego schorzenia, będą przeprowadzać bezpłatne pomiary poziomu glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego, analizę składu ciała. Zainteresowani będą także mogli skorzystać z indywidualnych porad specjalistów dotyczących różnych aspektów związanych z chorobą, jaką jest nadciśnienie tętnicze.

Akcja spotyka się z ogromnym zainteresowaniem, które z każdą edycją wzrasta. Stanowiska są oblegane od samego rana aż do wieczora. Podczas ostatniej edycji, która poruszała tematykę cukrzycy, udało się przeprowadzić około 2 275 pomiarów glikemii, prawie tyle samo pomiarów ciśnienia tętniczego. W akcji wzięło udział 457 wolontariuszy, otrzymano ponad 598 wypełnionych ankiet, oceniających zakres wiedzy na temat objawów oraz podstawowej profilaktyki cukrzycy. Powyższe liczby wskazują, że projekt “Skonsultuj z Farmaceutą” jest wartościowy i potrzebny oraz wzbudza zainteresowanie ze strony społeczeństwa.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej  oraz fanpage’u

Patronem medialnym projektu jest serwis ForumKardiologiczne.pl

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze