Zaloguj
Reklama

Chiny rozpoczynają testy szczepień przeciwko wirusowi COVID-19

Chiny rozpoczynają testy szczepień przeciwko wirusowi COVID-19
Fot. panthermedia
(0)

Partyjny dziennik „Renmin Ribao” poinformował wczoraj (17 marca), że chińskie władze wyraziły zgodę na rozpoczęcie eksperymentalnych testów na ludziach. Próby dotyczą szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Reklama

To właśnie w Chinach swój początek miała epidemia koronawirusa i to tutaj zdobyto największe doświadczenie w walce z tym wirusem. Z dnia na dzień dochodzą do nas pozytywne informacje dotyczące tego, że liczba zarażonych maleje, a władze odnotowują coraz niższe liczby zgonów.

Pierwsze testy szczepionek ruszają już w tym tygodniu. Za eksperyment odpowiedzialni będą naukowcy z chińskiej Akademii Wojskowych Nauk Medycznych. Jak donoszą media, już pierwsze próby powinny dać odpowiedź na to, czy szczepionka jest bezpieczna dla ludzi. Przewidziano, że w badaniu weźmie udział 108 zdrowych osób. Doświadczenie ma potrwać do końca roku.  

Przypominamy, że podobne testy rozpoczęli już Amerykanie, o czym informowaliśmy wczoraj. Za eksperyment odpowiedzialny jest Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych, a także firma Moderna.

Według Światowej Organizacji Zdrowia nim szczepionka zostanie w pełni przetestowana i zaakceptowana do użycia, może minąć sporo czasu. Eksperci WHO przewidują ten etap nie wcześniej, niż na połowę przyszłego roku.

Według oficjalnych danych na skutek COVOD-19 zmarło do tej pory ponad 7 tysięcy osób.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze