Reklama:

Eksperci: „Możemy pomóc pacjentom żyć dłużej po zawale!”

Marta Sułkowska, Biuro Prasowe Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Ten tekst przeczytasz w 5 min.

Eksperci: „Możemy pomóc pacjentom żyć dłużej po zawale!”

shutterstock

Wykład

Jak zapewnić polskim pacjentom po przebytym zawale serca szansę na dłuższe życie, dyskutowali eksperci w trakcie edukacyjnej konferencji kardiologicznej, która odbyła się w dniach 5-6 października 2018 roku w Warszawie. W trakcie debaty pt. „Jak poprawić rokowanie pacjenta z ostrym zespołem wieńcowym w Polsce w kontekście skutecznego leczenia przeciwpłytkowego” wskazywano na wyzwania w długofalowej terapii pacjenta po przebytym zawale serca, dostępne możliwości leczenia i bariery w ich stosowaniu.

Reklama:

Leczenie przeciwpłytkowe: ważna edukacja, konsekwencja i współpraca

W trakcie konferencji pt. „Nowoczesne leczenie przeciwpłytkowe – równowaga między skutecznością a bezpieczeństwem” eksperci dyskutowali o tym, jak poprawić rokowanie pacjenta z ostrym zespołem wieńcowym, jak zoptymalizować terapię przeciwpłytkową, by leczenie było możliwie najbardziej dopasowane do potrzeb danego pacjenta, a także o roli współpracy lekarzy z pacjentami w tym zakresie.

Jeden aspekt to nasza wiedza o dostępnych możliwościach skutecznego leczenia pacjentów, drugi – przekonanie chorych do zdyscyplinowanego stosowania terapii przeciwpłytkowych. Wielu pacjentów niestety przerywa leczenie lub stosuje je nieregularnie. W trakcie debaty dyskutowaliśmy nad propozycjami działań w tym zakresie – mówi prof. Piotr Ponikowski.

Inicjatywy, takie jak konferencja „Nowoczesne leczenie przeciwpłytkowe – równowaga między skutecznością a bezpieczeństwem”, a także organizacja forum wymiany wiedzy środowiska kardiologicznego w zakresie nowoczesnych terapii przeciwpłytkowych to zaszczyt dla naszej Firmy, która od lat inwestuje w kapitał ludzki i docenia potencjał polskich specjalistów, tworząc w Polsce globalne centrum badawczo-rozwojowe. To jednak przede wszystkim szansa dla pacjentów, którzy są bezpośrednimi beneficjentami tej i podobnych inicjatyw edukacyjno-naukowych kierowanych do środowiska lekarskiego – mówi Jarosław Oleszczuk, prezes zarządu AstraZeneca Pharma Poland, współorganizator konferencji i debaty ekspertów.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Niewydolność serca

gość
Odczyt EKG
Hej, mam 23 lata i mam nadciśnienie od kilku lat. Po raz pierwszy stwierdziłam że się zbadam bo zdrowie mi podupada i więc dziś odebrałam wynik EKG. Wizytę u kardiologa mam dopiero za 2 miesiące a ch...
gość
Lisinopril i daneb
Leczę się na nadciśnienie. Mieszkam w UK. Mądry lekarz w UK dał mi lisinopril 10mg no i po nim zero poprawy to lekarz zmienił na 20mg i dalej nic plus wysoki puls. Powiedział mi że puls nie jest ważn...
Reklama:
Reklama: