Zaloguj
Reklama

XXIV WCCI Warsaw, czyli kardiologia interwencyjna w najlepszym wydaniu

Autorzy: Ieleven
Fot. Ieleven
(0)

Warsaw Course on Cardiovascular Interventions (WCCI) jest jedną z najważniejszych konferencji kardiologii interwencyjnej w Europie.

Reklama

Organizowana w Warszawie pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (AISN) Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego od ponad 20 lat gromadzi kardiologów, kardiologów interwencyjnych, kardiochirurgów i specjalistów z całego świata. Multimedialne prezentacje, symultaniczne konferencje oraz interaktywne warsztaty praktyczne od prawie ćwierćwiecza są punktem odniesienia co do jakości oraz warsztatu pracy kardiologów interwencyjnych i kadr medycznych związanych z medycyną sercowo-naczyniową w Polsce i na świecie. W tym roku WCCI po raz pierwszy odbędzie się w hybrydowej formule łączącej stacjonarną organizację z komunikacją online.

W tym roku tematem przewodnim warsztatów, które odbywają się 28-30.09.2020 r. jest rewaskularyzacja tętnic wieńcowych ze szczególnym uwzględnieniem wielonaczyniowej choroby wieńcowej, udrożnień przewlekle zamkniętych tętnic wieńcowych oraz choroby pnia lewej tętnicy wieńcowej.

Z powodu wciąż panującego rygoru pandemicznego tegoroczne warsztaty odbędą się w formule online.

Tradycyjnie, w trakcie Warsztatów zaplanowane są transmisje na żywo z ośrodków w Warszawie, Budapesztu, Brna i innych krajów. W trakcie WCCI, odbędzie się również druga edycja mini warsztatów WAR-CTO oraz pierwsza edycja mini warsztatów WAR-CHIP, przeznaczona dla zaawansowanych operatorów.

Nowością tegorocznej edycji WCCI jest Debata Media Świadome kardiologii z udziałem lekarzy i dziennikarzy organizowana wspólnie z fundacją Instytut Świadomości, która zastąpi dotychczasową wersję corocznej konferencji prasowej.

Warsztaty organizowane są przez Fundację Wspierania Kardiologii Interwencyjnej. Odbywają się pod patronatem Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA oraz Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Warszawie.

Patronem medialnym konferencji są serwisy EdukacjaMedyczna.pl oraz ForumKardiologiczne.pl.

Więcej informacji o tym wydrzeniu znajdziecie TUTAJ

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze