Zaloguj
Reklama

Związek zawarty w ostrej papryce może być niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania serca

Autorzy: Anna Pyka
Sałatka z warzywami
Fot. ojoimages
Sałatka z warzywami
(5)

Najnowsze odkrycie naukowców donosi, że papryczka chili jest zdrowa dla serca i może zapobiegać chorobom, które są najbardziej rozpowszechnione w krajach rozwiniętych. Raport został przedstawiony na 243. National Meeting and Exposition of the American Chemical Society (ACS).

Reklama

Badania skupiły się na związkach określanych jako kapsaicynoidy, które miały już zastosowanie w medycynie, zwłaszcza w produkcji maści na zapalenie stawów. Wcześniejsze badania sugerowały, że przyprawianie potraw papryczką chilli, może obniżać ciśnienie krwi, zmniejszać poziom cholesterolu we krwi oraz tendencję do niebezpiecznych zakrzepów krwi.

Obecne wyniki rozszerzyły wiedzę o tym, jak te substancje wpływają na poprawę zdrowia serca. Kapsaicyna obniża poziom cholesterolu poprzez obniżenie akumulacji cholesterolu w organizmie i zwiększenie jego rozkładu i wydalania z kałem. Jendak naukowcy przypominają, że dobra dieta to kwestia równowagi. Chilli nie może zastąpić leków na receptę. Może być miłym dodatkiem, jednak dla tych ludzi, którzy lubią ostry smak.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • American Chemical Society (ACS) (27.03.2012)

Kategorie ATC:


Reklama
(5)
Komentarze