Zaloguj
Reklama

Migotanie przedsionków plagą wśród sześćdziesięciolatków

Rozmowa starszego mężczyzny z młodą kobietą
Fot. Panthermedia
Rozmowa starszego mężczyzny z młodą kobietą
(0)

Migotanie przedsionków i arytmia mogą dotyczyć co piątej osoby po sześćdziesiątym piątym roku życia. „Akcja Ablacja” realizowana przez specjalistów ze Śląska ma poprawić stan wiedzy sześćdziesięciokilkulatków i uświadomić o skali problemu.

Reklama

Blisko 500 tys. osób w naszym kraju zmaga się z migotaniem przedsionków, które prowadzi do arytmii. Kołatanie serca, szybsze bicie, duszność, zmęczenie, osłabienie czy omdlenie – to tylko niektóre z niepokojących objawów, które mogą sugerować problemy z sercem. Jak wskazują kardiolodzy, tego typu zaburzenia rytmu serca można leczyć, a najskuteczniejszą metodą jest ablacja.

Ta forma leczenia polega na zastosowaniu prądu o określonym natężeniu, którym celowo „uszkadza się” tkankę mięśnia sercowego w miejscu, które jest przyczyną arytmii. W ramach projektu edukacyjnego „Akcja Ablacja” osoby narażone na wystąpienie arytmii mają zasięgnąć szczegółowych informacji na temat leczenia drogą ablacji. Migotanie przedsionków występuje u co piątej osoby po 65. roku życia – jest to groźna zaburzenie, które może prowadzić do udaru mózgu czy zawału serca, stąd bardzo istotne jest inwestowanie w edukację. Szybsze wykrycie choroby daje szansę na skuteczniejsze wdrożenie leczenia!

 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze