Zaloguj
Reklama

Kampania edukacyjna „Serce - dbaj, kontroluj, lecz”

Autorzy: Warsaw Press
Kampania 13th Danube Teaching Course
Fot. Warsaw Press
Kampania 13th Danube Teaching Course
(0)

Zachęcamy do zapoznania się z kolejną edycją kampanii edukacyjnej „Serce- dbaj, kontroluj, lecz”. Celem kampanii jest szeroka edukacja czytelników na temat istniejących schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

Reklama

Pragniemy podjąć kwestię ryzyka chorób sercowo-naczyniowych oraz działań profilaktycznych zmniejszających to ryzyko. Zależy nam na przedstawieniu możliwych rozwiązań terapeutycznych poprawiających komfort i jakość życia pacjentów. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na istotę działań prewencyjnych w tym aktywności fizycznej i zdrowej, zbilansowanej diety, a także nabywania prozdrowotnych nawyków wśród społeczeństwa w trosce o zdrowie. Publikację otwiera wypowiedź Prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego Prof. dr hab. med Piotra Hoffmana odnośnie aktualnych statystyk epidemiologicznych i działań prewencyjnych, które należy podjąć w trosce o swoje zdrowie. Pytamy jak wygląda przyszłość leczenia pacjentów kardiologicznych w Polsce i co powinno zostać usprawnione.

Nieoczywisty związek nadciśnienia tętniczego i dyslipidemii przybliżają Prof. dr hab. med. Krzysztof Narkiewicz i dr n. med. Anna Szyndler z Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. W dalszej części pokazęmy dostępne i innowacyjne metody leczenia niewydolności żylnej. Ponadto, wykazujemy zbawienną moc potasu oraz poruszamy kwestię codziennej diety w trosce o serce.

Zapraszamy do lektury.

ForumKardiologiczne.pl jest partnerem medialnym kampanii.

Więcej o kampanii znajdziesz TUTAJ

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze