Zaloguj
Reklama

Czym jest badanie metodą Holtera?

Pomoc medyczna starszym osobom
Fot. medforum
Pomoc medyczna starszym osobom
(2)

Badanie metodą Holtera, wykonywane jest przez cała dobę (24-godziny), w celu rejestracji czynności naszego mięśnia sercowego. Wykonywane jest ono na zlecenia lekarza-kardiologa. Pozwala ono na sprawdzenie czynności serca, postawienie diagnozy oraz włączenie odpowiedniego leczenia.

Reklama

Do badania Holtera, pacjent nie musi się w żaden sposób przygotowywać, nie ma ograniczeń wiekowych, pacjent może przyjmować różne leki. Elektrody aparatu przyczepiane są do skóry pacjenta, w odpowiednich miejscach (nie jest to bolesne), a następnie za pomocą przewodów, połączone są z urządzeniem wielkości telefonu komórkowego.

Włączenie aparatu, prowadzi do zapisywania i rejestrowania czynności serca. Dodatkowo pacjent powinien prowadzić dzienniczek, w którym zapisuje objawy, które pojawiły się u niego podczas wykonywania jakieś czynności o określonej godzinie. W czasie noszenia aparatu pacjent powinien zrezygnować z kąpieli, korzystania z basenu, sauny czy solarium. W przypadku gdy elektroda odklei się należy ją przylepić w tym samym miejscu. Po 24-godzinach pacjent ma zdejmowane elektrody a lekarz dokonuje odczytu.

Piśmiennictwo
Reklama
(2)
Komentarze