Zaloguj
Reklama

Żylaki na nogach - przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie

Problemy z żylakami
Fot. ojoimages
Problemy z żylakami
(5)
Reklama

Wiele kobiet ma problemy z żylakami na nogach, dane naukowe wskazują na to, iż dotyka aż 75% kobiet. Problem ten dotyka także mężczyzn, choć w mniejszym stopniu. Żylaki są problemem, z którym lekarze spotykają się coraz częściej a ich objawy nasilają się wraz z wiekiem. Cały czas poszukiwane są przyczyny powstawania żylaków oraz ich rozwoju. Szczególną uwagę zwraca się także na sposoby radzenia sobie z żylakami oraz nad tym czy istnieją maści bądź tabletki mogące złagodzić objawy towarzyszące żylakom.

Objawy i przebieg żylaków na nogach

Żylaki na nogach i najlepsze lekarstwo na nie

Żylaki rozwijają się najczęściej u osób, które zbyt często przebywają w pozycji siedzącej bądź stojącej. Najczęściej są to osoby, które mają mało ruchu np. zaraz po siedzącej pracy wracają do domu i kładą się na kanapie. Prawidłowy przepływ krwi w żyłach nóg, jest w istotny sposób związany z prawidłowym funkcjonowaniem mięśni oraz stawów. Skurcz mięśnia powoduje, iż krew, która zalega w żyłach ulega przesunięciu (cofnięciu) w kierunku serca. Temu cofnięciu zapobiegają zastawki, w sytuacji gdy dochodzi do ich uszkodzenia krew cofa się regularnie i gromadzi się w żyłach powierzchniowych. Wten sposób dochodzi do powstawania żylaków.

Jednym z najlepszych jak dotąd lekarstw na żylaki jest ruch pod każdą postacią. Mowa tutaj o bieganiu, jeździe na rowerze, pływaniu, grze w siatkówkę, koszykówkę czy o jodze. Każda forma aktywności fizycznej oddala nas od rozwoju żylaków.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze