Zaloguj
Reklama

Kołatanie serca - przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie

Stetoskop
Fot. ojoimages
Stetoskop
(5)
Reklama

Prawidłowo funkcjonujący układ krwionośny, umożliwia sprawne i aktywne funkcjonowanie w życiu codziennym. Zdarzają się jednak wrodzone wady, genetyczne predyspozycje, choroby bądź urazy, które uszkadzają jego sprawne funkcjonowanie. Objawy ze strony nieprawidłowo funkcjonującego serca mogą być bardzo nieprzyjemne, prowadzić do duszności, bólów w klatce piersiowej, omdleń a nawet śmieci. Nigdy zatem nie należy ich bagatelizować. Konieczne trzeba zgłosić się do lekarza- kardiologa.

Objawy i przebieg kołatania serca

Wiele osób nie wie co tak naprawę się z nimi dzieje, gdy:

 

Mogą to być objawy świadczące o niewydolności serca a nawet jego zawale. Jeśli pojawi się dodatkowo silna potliwość, osłabienie i brak zdolności do wykonywania jakiejkolwiek aktywności fizycznej możemy mieć do czynienia z migotaniem przedsionków.


Wszystkie wymienione wyżej objawy świadczą o tym, iż mamy problemy z wydolnością serca. Nie jest ono w stanie wypompować, potrzebnej nam ilości krwi do naszych naczyń krwionośnych. Jeśli ten stan będzie utrzymywał się przez dłuży czas może on być dla nas bardzo niebezpieczny. W sytuacji gdy dojdzie do rozwoju zakrzepów, mogą dostać się do krwiobiegu i doprowadzić do udaru.

Kiedy udać się do lekarza i leczyć kołatanie serca

Nigdy nie należy bagatelizować wyżej wymienionych objawów i innych im towarzyszących. Konieczna jest wizyta lekarska, na której lekarz obsłucha nasze serce, zleci dodatkowe badania np. morfologię krwi, EKG, zbada tętno wiele innych i na tej podstawie postawiona zostanie diagnoza  i podjęte dalsze leczenie.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze