Zaloguj
Reklama

Wybór ciśnieniomierza - nieodłącznego towarzysza pacjentów dotkniętych nadciśnieniem tętniczym

Autorzy: Informacja prasowa Medyczny Sklepik
Wybór ciśnieniomierza - nieodłącznego towarzysza pacjentów dotkniętych nadciśnieniem tętniczym
Fot. MedycznySklepik.pl
(5)

"Nigdy nie miałem z tym problemów". Mniej więcej tymi słowami większość osób komentuje pierwszy w życiu zbyt wysoki wynik pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Kiedy pojawia się diagnoza oraz decyzja o rozpoczęciu leczenia, stajemy nierzadko przed trudnym wyborem - jaki ciśnieniomierz będzie dla mnie odpowiedni? Wybór odpowiedniego ciśnieniomierza wbrew pozorom nie jest rzeczą łatwą. Niniejszy artykuł ma na celu wyodrębnienie pewnych cech, które pomogą w dokonaniu satysfakcjonującego wyboru. Każdy z nas ma swoje własne preferencje i wymagania.

Reklama

Dużo w tej kwestii zależy od producenta. Trzeba analizować asortyment sklepu i zwyczajnie dzwonić do sprzedawcy, który udzieli nam wartościowych informacji, jeśli oczywiście zna się na rzeczy i zależy mu na kliencie" - zdradza Jakub Nowak. Elektroniczne ciśnieniomierze naramienne w związku z tym wyborem najlepszym, lecz zdecydowanie nie należy w tym wypadku sugerować się jedynie ceną czy wyłącznie wyglądem. Warto zwrócić również uwagę, czy producent przewiduje dla swojego produktu jakąkolwiek gwarancję i jak długi jest jej okres. Liderem w tej kwestii wydaje się firma Dr.Frei, która na swoje ciśnieniomierze naramienne udziela aż 5 lat wsparcia.

Zakup pozostałych rodzajów aparatów do pomiaru ciśnienia to niestety często decyzja raczej ryzykowna. Ciśnieniomierze nadgarstkowe, nawet jeśli kupimy je w wysokiej cenie, mają powszechnie opinię mało dokładnych i mimo, że wydają się najwygodniejsze w użytkowaniu (brak np. konieczności rozbierania się w chłodne dni do samego podkoszulka) to jednak wyniki ich pomiarów nierzadko mogą wprowadzić nas w błąd. Ramię zdecydowanie pozostaje preferowaną lokalizacją do założenia mankietu. Kwestia ciśnieniomierzy półautomatycznych jest nie do końca jasna – urządzenia te mają swoje ścisłe grono stałych użytkowników, jednak z powodu niepotrzebnego komplikowania procesu pomiaru producenci stopniowo wycofują się z ich dystrybucji. Pozostaje więc pytanie, czy warto przyzwyczajać się do produktu, którego za jakiś czas na polskim rynku może zwyczajnie zabraknąć.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(5)
Komentarze